گروه شتاب دهنده لاکتوویژن

آدرس :
ایران، تهران ، میدان توحید ، خیابان نصرت شرقی ، پلاک 214
ایمیل :
info [at] lactogen.com
وبسایت :
lactogene.com
تلفن :
021-54751000
درباره
بیشتر بخوانید ...

شتابدهنده لاکتویژن به عنوان اولین شتابدهنده حوزه زیست فناوری میکروبی، غذایی و پروبیوتیک ها فعالیت خود را در اردیبهشت ماه سال 97 آغاز کرده است و حوزه فعالیت آن پروبیوتیک ها زیست فناوری میکروبی و زیست فناوری غذایی می باشد.

رسالت این شتابدهنده حمایت از جامعه ی علمی، فعالان حوزه ی زیستی و سرمایه گذاران این حوزه به منظور تولید کار و فناوری جدید، ایجاد اشتغال و همچنین پیشرفت در حوزه های مربوطه می باشد. در اصل لاکتویژن می خواهد کمک حال، همراه و راهنمای کسانی باشد که در راستای اجرایی کردن طرح ها و ایده های خود دچار سردرگمی، تشویش و ترس از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد هستند. در اصل ما می خواهیم صاحبان علم و دانش بتوانند علم و دانش بتوانند علم خود را به ثروت تبدیل کرده که یقینا این امر موجب اشتغال زایی، پیشرفت کشور و بهبود جامعه خواهد بود.

 • خدمات شتاب دهنده لاکتویژن:

لاکتویژن در راستای تحقق اهداف خود خدمات گوناگونی به متقاضیان فعالیت در شتاب دهنده ارائه خواهد داد که به اختصار به آن اشاره خواهیم کرد:

 • خدمات آزمایشگاهی ( فضای کسب و کار اشتراکی):

شتاب دهنده لاکتویژن به منظور ارائه خدمت بهتر و مناسب تر به استارتاپ ها، تیم ایده ها و… یک آزمایشگاه مجهز به تمامی امکانات آزمایشگاهی بروز و کارآمد به همراه تیم اجرایی کارآزموده مجرب را گرد آورده است تا بتواند خدماتی با کیفیت در تمامی شاخه های موجود در حوزه ی فعالیت شتاب دهنده را ارائه دهد. این آزمایشگاه را به جرات می توان یکی از بهترین آزمایشگاه های موجود در این حوزه نامید که می تواند به بهترین نحو خدمات در سطوح مختلف ارائه دهند.

 • خدمات مشاوره و منتورینگ:

شتاب دهنده لاکتویژن با گردآوری یک تیم محرب از اساتید، فعالان و کارآفرینان حوزه های مختلف فعالیت شتاب دهنده این امکان را برای تیم ها به وجود آورده است تا بتوانند با بهره گیری از تجارب، دانش و تخصص این عزیزان مشکلات و موانع موجود در راه را به سادگی کنار زده و با پشتوانه ای قوی حاصل از تجربه و تخصص این عزیزان پای به عرصه بگذارند.

 • سرمایه گذاری:

لاکتوویژن با توجه به رسالت خود تمام تلاش خود را در راستای حمایت همه جانبه از تیم ایده ها و حتی ایده ها را به کار خواهد بست و سعی می کند هزینه های ایده ها و استارتاپ ها به صورت سرمایه گذاری شتاب دهنده در تیم ها انجام دهد که این سرمایه گذاری دامنه ی وسیعی را شامل شده و می تواند تمامی مشکلات تیم ها را پوشش دهد.

 • تشکیل تیم و ارائه ایده:

شتابدهنده لاکتوویژن به عنوان یکی از حلقه های اتصال صنعت و دانشگاه بسیاری از نیازهای صنعت به آن منتقل خواهد شد که این موارد جزو طرح های شتاب دهنده هستند. لاکتوویژن به منظور عملیاتی ساختن و اجرای این موارد از تخصص های مختلف مورد نیاز استفاده کرده و با تشکیل تیم های تخصصی فعالیت تیم ها را شروع خواهد کرد.

 • خدمات پسا خروج:

لاکتوویژن حمایت خود را از استارتاپ ها و ایده هایی که در شتابدهنده رشد خواهند کرد حتی پس از خروج از شتاب دهنده نیز ادامه خواهد داد. که این حمایت به صورت های مختلفی انجام خواهد گرفت. اولین بخش را می توان در ضمینه جذب سرمایه گذار عنوان کرد. جایی که در روز Demo Day این اتفاق رخ خواهد داد و شتاب دهنده با توجه به سابقه ای که دارد می تواند سرمایه گذاران را وادار به اعتماد به استارتاپ کند. در جای دیگر می توان به زمانی اشاره کرد که استارتاپ وارد بازار کار شده است و می تواند از خدمات مشاوره ای در زمینه های گوناگون و خدمات برندینگ و تبلیغاتی شتاب دهنده استفاده کند.

نحوه کار شتاب دهنده لاکتوویژن:

برای اینکه تیم ها بتوانند ایده های خود را در شتاب دهنده عنوان کنند باید ابتدا خلاصه ای از طرح خود به همراه اسامی اعضای تیم و همچنین تعداد نفرات را به ایمیل شتاب دهنده ارسال کرده و یا در سایت شتاب دهنده ثبت نام کنند. در صورتی که ایده آن ها در حوزه فعالیت شتاب دهنده باشد، از طرف شتابدهنده با آن ها تماس گرفته خواهد شد که باید پروپوزال مالی وپروپوزال فنی را آماده و برای تیم های فنی و بازاریابی ما ارسال کنند و پس از آن باید در جلسه از آن دفاع کنند.

در صورت تایید شدن توسط هر دو کمیته برای هر کدام از بخش بخش های فنی و هزینه ای یک گانت چارت طراحی خواهد شد و بعد از بحث های قرار دادی و مشخص شدن و قطعی شدن تیم ها وارد مرحله شتاب دهی خواهند شد.

شتاب دهی در شتاب دهنده لاکتوویژن شامل دو مرحله می باشد:

 • پیش شتاب دهی:

در این مرحله باید در مقیاس آزمایشگاهی با دید صنعتی محصول تولید و انجام شود. طول مدت این دوره شش تا هشت ماه می باشد و پس از گذشتن از موارد مورد نظر تیم های نظارت وارد مرحله شتاب دهی خواهد شد. ورود به مرحله ی پیش شتاب دهی برای تیم آزاد بوده و محدوده زمانی ندارد.

 • شتابدهی:

ورود به این مرحله هر شش ماه یکبار امکان پذیر خواهد بود و تیم هایی که موارد تیم های نظارتی پیش شتاب دهی را بگذرانند می توانند به این مرحله وارد شوند. طول مدت حضور در این مرحله شانزده تا هجده ماه می باشد و باید تیم ها در این مدت در مقیاس نیمه صنعتی با دید صنعتی محصول خود را تولید کنند.

نحوه همکاری با شتاب دهنده لاکتوویژن

همکاری با لاکتوویژن می تواند به صورت های زیر اتفاق بیافتد:

 • صاحبان ایده:

این دسته از عزیزان افرادی هستند که دارای ایده های قابل اجرا و خوب با توجه به حوزه فعالیت های شتاب دهنده هستند. این افراد فاقد تیم اجرایی بوده و نیاز به تشکیل تیم دارند. شتاب دهنده می تواند در ابتدا پس از تایید شدن ایده برای این ایده تیم سازی کند و سپس تیم فعالیت خود را شروع کند.

 • تیم ایده ها:

این دسته از افراد یک گروه کامل هستند که تمام تخصص های مورد نیاز برای اجرای طرح را گردآورده اند و به عنوان یک تیم کامل در شتاب دهنده نام نویسی خواهند کرد و این افراد فقط نیاز به خدمات آزمایشگاه و … شتاب دهنده نیاز دارند.

 • متخصصان زمینه های مختلف:

این افراد را می توان به عنوان افرادی یاد کرد که تخصص خاص در حوزه ای خاص دارند اما قادر به تیم سازی یا ارائه ایده نیستند. این افراد نیز می توانند با ثبت نام در شتاب دهنده و بیان تخصص خود این امید را داشته باشند که شتاب دهنده در تشکیل تیم ها به منظور اجرایی کردن ایده شان آن ها را جذب کند.